Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Turistický vláček, vodárna, 2.B a 2.C

21.04. 2023
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 545x

Loňský školní rok vyhrály družinové děti z oddělení paní vychovatelky Slabé a Procházkové soutěž ve zdobení velikonoční břízky. Vítěznou cenou byla cesta turistickým vláčkem po městě. Poukaz na jízdu jsme využili až letos a spojili tento výlet s oslavou Dne Země. Neodradilo nás ani upršené počasí, vybavili jsme se pláštěnkami a vyrazili na cestu vláčkem, ve kterém jsme i posvačili. Cílovou stanicí byla vodárna, kam nás pozval pan Housar (tatínek Verunky Housarové z 2.B), který nás vodárnou provedl a vysvětlil nám postup čištění odpadních vod. Proč je potřeba vodou šetřit? "Ve vodě život vznikl, bez vody zaniká..." Cestou zpět přes Gránické údolí jsme si mohli za odměnu koupit něco dobrého u stánku. 

Celodenní výlet se nám vydařil, podívejte se na fotky ZDE a hádejte, kterého vzácného živočicha jsme cestou potkali!

Foto a text Mgr. Barbora Sabáčková, Mgr. Eva Palášková.