Dvojkový den

sobota 26. února 2022 15:02
Autor: Katrin Chudovská Maloulová

Dvojky provázejí děti z 1. A již od 1. září. První den školní docházky usedly do lavic v počtu 22. První vysvědčení dostaly s malým zpožděním 2. 2. 2022. Nemohly tedy přehlédnout datum 22. 2. 2022.

Celý den je na každém kroku provázely dvojky.

V ČESKÉM JAZYCE zahájily "dvojkohraní” vymýšlením pohádkových dvojiček a následně slov dvojslabičných. Psaly tentokrát pouze dva řádky do Písanky. Všichni četli dvě písmena, dvě slova nebo dvě věty.

Samozřejmě, že ve dvojicích se všechny děti následně přesunuly do TĚLOCVIČNY. Zde si po rušné části a rozcvičce opět ve dvou poměřily svoje síly v tzv. úpolových cvičeních. Děvčátka předvedla, že jsou stejně zdatná jako chlapci. Hodinu si děti zakončily vytvořenou dvojkou z vlastních těl.

Následnou hodinu MATEMATIKY děti strávily nad pracovním listem plným záludných ,,dvojkových” úkolů. Nejšikovnější počtáři se přes dvojky propracovali dokonce až k číslu 100.

Poslední hodinu PRVOUKY si děti přivolávaly jaro obrázkem se dvěma sedmikráskami.

Dvojek bylo dnešní den tolik, že se o nich někomu možná bude i zdát. A protože všechny děti byly velmi šikovné a tvůrčí, zasloužily si dvojitou odměnu. Dvě razítka doplněná dvěma sladkými bonbonky.

Foto a text: Mgr. Šárka Půčková

Další fotografie naleznete ZDE.