Okresní kolo přespolního běhu základních škol

středa 6. října 2021 16:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 857x

ZŠ Mládeže už tradičně pořádala další ročník okresního kola v přespolního běhu. Letošní závod se uskutečnil 29. září znovu v Městském lesíku.

Na startu v jednotlivých kategorií bylo k vidění devět škol - ZŠ Mládeže, ZŠ nám. Republiky, ZŠ Pražská, ZŠ Prokopa Diviše, ZŠ Václavské náměstí, GPOA, ZŠ Dyjákovice, ZŠ Ivančická Moravský Krumlov a Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo.

Jako první se na start kategorie III. postavily dívky 6. a 7. ročníků. Čekala je 1800 m dlouhá trať připravená v Městském lesíku. Zvítězily holky z GPOA, druhé místo obsadily holky z Ivančické Moravský Krumlov, na třetím místě byla ZŠ Pražská. Holky z naší školy obsadily páté místo.

Hned po dívkách šli na start stejně staří kluci. Tady byl nejrychlejší tým ZŠ Pražská, kterou následovala ZŠ Mládeže a  ZŠ náměstí Republiky.

Další na programu byl závod starších dívek 8. a 9. třídy. Tento závod ovládla naše škola. Druhé místo obsadila Republika a třetí byly dívky z Pražské.

Jako poslední šli na start kluci 8. a 9. třídy. Trať dlouhou 2800m nejrychleji proběhl tým naší školy, druhé a třetí místo osadili žáci z náměstí Republiky a ZŠ Pražské.

Naše škola byla vidět i v individuální kategorii mladších i starších žáků.

Patrik Olej a Jan Hlávka byli nejrychlejší běžci svých závodů a výrazně tak pomohli k celkovému týmovému umístění.

Vítězné týmy jednotlivých kategoriích si zajistili postup do krajského kola, které se koná v 15. října v Brně. Přejeme jim hodně úspěchů. Jsme si jisti, že do reprezentace svých škol a  našeho města dají opravdu vše.

Závěrem se sluší poděkovat panu Martinu Wirglerovi, který nám každoročně poskytuje zázemí na tenisových kurech v Leskách. Děkujeme!

Text a foto: Mgr. Jan Vyskot