Republikové finále soutěže odznaku všestrannosti olympijských vítězů

čtvrtek 15. září 2022 16:00

Ve dnech 8. a 9. září 2022 se v Brně konalo republikové finále OVOV, do kterého se poprvé probojovala také žákyně naší školy.

Byla jí Anička Mahrová ze 7. D.

Samotným soutěžím předcházelo slavnostní zahájení. Hrála vojenská kapela, vojenská stráž přinesla olympijskou vlajku a parašutisté předvedli své umění. Mezi pozvanými nechyběli významní představitelé ČOV, policie ČR, armády ČR i města Brna.

Náplní finále bylo deset disciplín – kliky, shyby, lehy-sedy, skoky přes švihadlo, hod medicinbalem vzad, trojskok z místa, hod míčkem, skok daleký, běh na 60m a nakonec buď běh na 1000m, driblink nebo plavání. Soutěže se zúčastnilo přes 800 žáků a žákyň z celého Česka, v každé kategorii kolem 40 závodníků. Volné chvíle závodníkům zpestřoval bohatý doprovodný program.

Anička bojovala ze všech sil a po vynikajícím výkonu, hlavně v plavání, dosáhla na pěkné 26. místo. Při závodění ukázala, jaký je bojovník, ale především jaký je člověk. Pomáhala ostatním soutěžícím, podporovala je a povzbuzovala, a za tento přístup získala cenu fair play, kterou ji předala Šárka Strachová. Svým chováním ukázala, že větší hodnotu než vítězství má kamarádství a přátelství.

Aničce velmi děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!!!

Text, foto a video: Mgr. Milada Toboláková