Soutěž v orbě, Mašovice, 2.A a 2.C

pondělí 26. září 2022 11:51

Nejvíce věcí se naučíme, když je prožijeme a vyzkoušíme na vlastní kůži! Proto jsme se ve čtvrtek 22.9. vydali do Mašovic, kde probíhala soutěž v orbě. Úvodem jsme vyslechli krátké povídání pana učitele o tom, co je to půda, jak vznikala a jak se o ni zemědělci starají. Kromě toho, jak se oře pole s pomocí moderní techniky, jsme mohli vidět i starý způsob orby s koňmi. Koně jsme si prohlédli zblízka, byli opravdu velicí! Obdivovali jsme zdobené postroje a odvážnější z nás si koníky dokonce pohladili. Mohli jsme si sednout do traktoru. Viděli jsme i další zemědělské stroje, které v dnešní době usnadňují lidem práci na polích. Kluci poznávali značky John Deere nebo New Holland. Žáci se SOŠ, Znojmo, Dvořákova nám předvedli kovářské řemeslo a každá třída dostala malou podkovu pro štěstí. Odnesli jsme si i malé dárečky - omalovánky, pexeso, odznáčky, perníčky apod. Na výletě nás doprovázeli třídní maskoti - panda Vanda a čmelda Brumda. Počasí nám vyšlo, na případný déšť jsme ale byli vzorně vybaveni holínkami a pláštěnkami. Děkujeme žákům a učitelům ze SOŠ, Znojmo, Dvořákova za pozvání a organizaci! Celý výlet se vydařil a moc se nám líbil!

Fotky ZDE

Foto a text Mgr. Barbora Sabáčková, Mgr. Šárka Půčková.