Ovoce a mléko do škol

čtvrtek 21. října 2021 8:00

Ve čtvrtek se mohou děti těšit opět na zdravou svačinku yes!

Hruška odrůdy Bohemika, vypěstovaná v okolí Úsova – ovocnářská oblast mezi Uničovem a Mohelnicí.

Je to česká odrůda a řadíme ji mezi nejchutnější hrušky u nás pěstované. Hrušky se sklízejí ještě tvrdší,

aby vydržely třídění a přepravu. Před konzumací doporučujeme je nechat doma v pokojové teplotě dozrát,

zelená barva se změní do žluta s červeným líčkem, to je ideální doba ke konzumaci, projeví se jejich pravá chuť i vůně.

Mandarinka odrůdy Satsumas byla vypěstovaná ve Španělsku. Je to velmi oblíbená, šťavnatá, voňavá

a dobře loupatelná odrůda, připomínající vánoční období. Mandarinka je zdrojem především vitamínu C.

Výborné čerstvé mléko z valašskomeziříčské mlékárny. Mléko je v praktické láhvi se šroubovatelným uzávěrem.

Vzhledem k tomu, že se jedná o čerstvé mléko je nutné po dodání co nejdříve spotřebovat.