Malá kopaná

neděle 6. listopadu 2022 18:00

Fotbalisté se opět blýskli, tentokrát v malé kopané.

Před podzimními prázdninami proběhlo republikové finále v malé kopané, kde nechyběli i naši fotbalisté.

Dvoudenní finále, které proběhlo 24.10 a 25.10., se odehrálo v Blansku. Naši fotbalisté se této stále populárnější formy fotbalu zúčastnili poprvé. Finále nám v předchozích letech vždy těsně uteklo.

Finále se zúčastnilo šestnáct škol z celé republiky a družstva se rozdělili do čtyřech skupin po čtyřech týmech.

Ve skupině jsme nakonec skončili na třetím nepostupovém místě a hráli jsme skupinu o 9.-16. místo. Ve skupině nás porazily školy z Jihlavy 1:0 a Českých Budějovic 5:1, za které nastupují fotbalisté z akademií daného kraje. Výhru jsme získali proti škole z Karlových Varů 3:0.

Druhý hrací den jsme hráli opravdu výborně a všechny tři utkání o umístění jsme vyhráli. Postupně jsme porazili školy z Blanska, Plzně a Jablonce.

Nakonec jsme se tedy skončili na 9. místě.

Odehráli jsme špatně jen první poločas prvního zápasu a ten nás stál bohužel finálovou skupinu. Na paté až šesté místo jsme určitě měli. Nabrali jsme zkušenosti a věřím, že příští rok posuneme umístění výše.

Za tento úspěch je potřeba poděkovat zejména:

Loskot Dominik, Šuba Petr, Kurdějovský Denis, Buchta Filip, Částek Ondřej, Jelínek Martin, Müller Max, Kučera Petr Vítek, Žůrek Vojtěch, Prukner Radim, Ryška Jakub a Vašíček Nicolas

Naše družstvo vedli: Dvořák Václav, Jiral Jaromír a Mička Zdeněk

Text a foto: Mgr. Zdeněk Mička