Ovoce do školy

středa 11. ledna 2023 6:38

Ve čtvrtek 12.1. dostanou děti produkty z Projektu Ovoce do školy. Můžou se těšit na pomeranč, termizovaný sýr a jablko.

Pomeranč, odrůda Navelina dovezená ze slunného Řecka. Pro své vynikající vlastnosti patří k nejrozšířenějším a nejoblíbenějším odrůdám. Poměr cukrů a kyselin v plodech je velmi příznivý a intenzivně aromatický. Dužina je mimořádně šťavnatá. Pomeranče jsou bohatým zdrojem vitamínu C. Žervinka - lahodný přírodní termizovaný sýr typu žervé, původem z ČR, výrobce Laktos. Na jeho obal byly použity obrázky žáků účastnících se soutěží ve školním projektu.
Jablko - vybrali jsme odrůdu Gala Galaxy. Spolu s Pinovou je to nejatraktivnější odrůda, která je v naší nabídce. Šlechtitelům se u této odrůdy podařilo vyšlechtit jablka hezkého vzhledu a výborné chuti, což takto ideálně se podařilo jen u několika málo odrůd. Připravená jablka byla vypěstována na Moravě v sadech Životice. Jablka jsou bohatá na vitamín C a vlákninu, obecným doporučením je sníst jedno jablko každý den. Méně známou ale důležitou informací je, že pravidelná konzumace jablek podporuje a udržuje kondici sleziny.